Металопластикові вікна і двері WDS

Вікно – це не тільки функціональна конструкція, що захищає будинок від вологи, вітру і тепловтрат. З моменту своєї появи вікна виступали і в якості елементів інтер’єрного дизайну. Ось чому форму, розмір і зовнішній вигляд вікна потрібно підбирати з урахуванням актуальних трендів в інтер’єрі.

Це в повній мірі відноситься і до металопластикових вікон. Використання сучасних технологій значно розширює спектр можливостей в оформленні вікна, так що навіть серед стандартних варіантів ми можемо обирати конструкції, що максимально органічно поєднуються із запланованим інтер’єром.

Інтер’єрний дизайн — це галузь, яка еволюціонує досить повільно, але при цьому невідворотньо. Тому тренди, актуальні в 2021 році, в більшості своїй розвивають тенденції, закладені ще в 2013–2015 роках. Революційних змін чекати не доводиться, тому актуальними, як і раніше, будуть:

  • Мінімалістичний стиль. Це — загальноєвропейський тренд, який прийшов до нас зі Скандинавії. Вікно (як, втім, і інші елементи інтер’єру) має бути простим і функціональним.
  • Чисті контрастні кольори. Відповідно до цієї ідеї, вікно повинно виділятися на тлі стіни, тому в дизайнерських інтер’єрах стандартні вікна з білого ПВХ використовуються досить рідко. Їм на зміну приходять конструкції, ламіновані з застосуванням плівок у нейтральних відтінках — «сірий металік» або «антрацит».
  • Геометрична естетика. Ламані лінії, прямі і гострі кути — ось те, що актуально сьогодні, і буде актуальним в найближче десятиліття.

Класичні інтер’єри

В інтер’єрах, що прагнуть до класики, варто відмовитися від використання білого ПВХ на користь ламінації:

  • Для світлих просторих кімнат підійдуть світлі ж відтінки — «дуб Шеффілд», «натуральний дуб», «золотий дуб».
  • Для створення затишку в кабінеті або невеликій спальні буде доречною ламінація в більш темних відтінках — «дуб Монтана» або «темна вишня».
  • Що стосується форми профілю, то найкраще підійдуть фігурні штапики — при високій якості ламінації вони відмінно імітують фрезерування натурального дерева.

Конструкції, ламіновані під натуральне дерево, органічно поєднуються з елементами фурнітури з покриттям «золото» або «бронза». Тут же буде доцільним встановлення тонованих склопакетів або скління з піскоструминними малюнками (рослинні мотиви).

Якщо ж ви зважитеся на радикальну реконструкцію житла, то при виборі дизайну віконних конструкцій варто орієнтуватися на згадані вище тренди – використання однотонного ламінації і чіткі геометричні форми:

  • Що стосується кольору профілю, то тут все досить очевидно — підійдуть відтінки сірого або ж чисто білий стандартний ПВХ. Можна використовувати ламінацію під темні породи дерева, але бажано, щоб текстура деревини була не надто яскраво виражена.
  • З формою все теж просто — чим більше прямих ліній, тим краще. Заокруглені контури підійдуть в тому випадку, якщо в інтер’єрі є інші плавні лінії: наприклад, малюнок на шпалерах або фіранках.

Сучасний стиль передбачає функціональність, тому ручка і інші зовнішні елементи фурнітури мають бути максимально технологічними. Можна вчинити і по-іншому: зробити фурнітуру максимально непомітною — так, щоб вона не відволікала увагу від самого віконного контуру.

Все вищезгадане стосується вікон для житлових приміщень — будинків і квартир. Якщо ж ви обираєте вікна для комерційного об’єкту, то дизайн віконних конструкцій повинен органічно поєднуватися із загальною кольоровою схемою і концепцією оформлення. При цьому великі панорамні вікна можуть стати центральним об’єктом інтер’єру — наприклад, вони відмінно впишуться в оформлення кафе чи ресторану, і «зададуть тон» всьому приміщенню.

Є маса можливостей для перетворення вікон з суто функціональних елементів інтер’єру на дизайнерські об’єкти. Але щоб скористатися ними, варто ознайомитися з усім розмаїттям конструкцій і їх складових — профільних систем, склопакетів, фурнітури і т.д. Тільки володіючи максимально повною інформацією, ви забезпечите гармонійне поєднання вікон і решти елементів оформлення.

ВІКОННІ ПРОФІЛІ

WDS презентувала нові віконні серії з покращеним конструктивом.
WDS 6S – нова система має ряд переваг у порівнянні зі своєю попередницею WDS 500 (5 камер). Профіль містить 6 повітряних камер та має монтажну ширину 70 мм. Завдяки збільшеній камері для армування, рама та стулка комплектуються більш надійним металевим підсилювачем, що покращує статичні показники вікна. Крім того, три з шести камер розташовані з фасадної сторони профілю, що покращує теплозберігаючі характеристики системи.

WDS 5S – нова п’ятикамерна система, яка стане на заміну WDS 400 (4-камери). Додаткова камера робить WDS 5S однією з найефективніших серед систем з монтажною шириною 60 мм. Ця серія стане зручнішою у виробництві для партнерів завдяки уніфікації висоти стулки з іншими системами WDS.

WDS 7S Class A – вже давно знайома система, один з флагманів в лінійці WDS, віднині буде доступна у варіації з товщиною стінки класу А. Зовнішній вигляд та внутрішній конструктив, окрім товщини стінок, не зазнали змін. Нова система дозволить партнерам розширити перелік об’єктів для скління, полегшити експортне просування та задовольнити найвибагливішого клієнта. Нагадуємо, що WDS 7S та WDS 7S Class A доступні у двобічній ламінації на сірій основі.

ДВЕРНІ ПРОФІЛІ

До асортименту дверних профілів ми додали нову дверну раму з монтажною шириною 70 мм. Висота рами дозволяє збільшити відстань до петлі до 19 мм, що дає вдвічі більше простору для формування укосу, ніж раніше. До того ж, вона має кращі статичні показники завдяки посиленому армуванню 30*40 мм та рекомендованій його товщині 2 мм.

Преміальні текстури ламінації WDS Color Woodec

Якщо коротко, то це: трендові кольори, матова текстура та природний вигляд. Гармонія натуральності та технологічності вирізняє вікна WDS Color Woodec з-поміж інших. Текстури Woodec неймовірно реалістично передають малюнок деревини, її натуральні тони та приємну фактуру. Вони виглядають особливо стильно завдяки матовому виконанню.

Ламінація WDS Color Woodec доступна у трьох варіантах, що уособлюють скандинавські мотиви в дизайні: Дуб Тернер, Дуб Шеффілд альпійський та Дуб Шеффілд сірий.

Ламінація текстурами Woodec орієнтована на преміум сегмент і буде доступна лише для систем WDS 8S та WDS 7S.

Для замовлення ламінованих вікон WDS Color у вашому місті радимо звертатись у брендові салони.

Woodec –  (wood+decor / деревина+декор) назва текстур виробника Benecke Hornschuch (Continental). Вперше анонсовані виробником у 2018 році на виставці Fensterbau Frontale (Нюрнберг).

Наприкінці 2020 року палітра ламінації WDS Color поповнилась 7 новими трендовими кольорами:

Антік (L160001)
Сірий матовий (L164001)
Кварц (L161001)
Базальт (L162001)
Умбра матовий (L163001)
Антрацит сірий матовий (L165001)
Чорно-коричневий матовий (L166001)

Розсувні віконні конструкції

Останніми роками спостерігається значне зростання попиту на вікна в сіро-чорній гамі, тому розширення лінійки темних текстур – очікуваний та необхідний крок, щоб вчасно та в повному обсязі задовольнити потреби ринку.
Серед новинок варто відмітити текстури з матової лінійки, які виглядають неперевершено на поверхні профілю, до того ж мають оригінальну, приємну на дотик текстуру. Інша «зірка» серед новинок – це текстура Антік під світле дерево.

 Важливо! При двобічній ламінації систем WDS 8S та WDS 7S новими плівками використовується профіль сірого кольору, для систем WDS 6S, WDS 5S – профіль білого кольору.

При склінні балконів і лоджій металопластиковими вікнами раніше майже в 100% випадків використовувалися вікна зі стандартним типом відривання — поворотним та поворотно-відкидним. Економ-варіант — балконне скління з імпостом — припускав наявність двох окремих отворів, розділених вертикальною стійкою. У трохи більш дорогого варіанта зі штульповим відкриванням цього недоліку не було — при відкриванні обох стулок утворювався єдиний отвір.

Але в обох випадках відзначали недолік — самі віконні стулки відкривалися всередину і перекривали простір на балконі або лоджії. За невеликої ширини приміщення (тобто в більшості типових будинків) при відкриванні стулки прохід перекривався повністю, що негативно позначалося на рівні комфорту.

Альтернативою стало використання розсувних конструкцій. Але легкі алюмінієві розсувні вікна не забезпечували необхідної теплоізоляції — тому їх використовували рідко. З появою пластикових розсувних вікон ситуація змінилася.

Переваги розсувних конструкцій

Використання спеціальних профільних систем дозволило виготовляти розсувні вікна для балконів і лоджій з хорошими експлуатаційними характеристиками. Розсувні конструкції мають наступні переваги:

  • Перший плюс — сам принцип відкривання. Зміщення стулки вбік у площині вікна дозволяє раціонально використовувати вільний простір на балконі. Тепер не потрібно відходити, аби відкрити стулку, не потрібно думати, що стулка при повороті щось зачепить на вузькому балконі — широкий отвір відкривається без перешкод.
  • Другий плюс — відсутність зазорів, проникних для вологи і протягів. Щіткові ущільнювачі перекривають зазор між рамою і стулкою. Разом з конфігурацією профілю це забезпечує захист від продування, потрапляння вологи та пилу.

Таким чином, металопластикові профільні системи слайдингового типу поєднують хороші показники теплоізоляції, герметичності і комфорту у використанні.

На що варто звернути увагу?

Як і у інших металопластикових виробів, у розсувних систем з ПВХ-профілю є ряд особливостей. Недоліками їх назвати не можна — але якщо не продумати ці аспекти заздалегідь, то неприємний сюрприз при експлуатації вікна цілком можливий.

  • Більшість розсувних систем не призначені для скління опалюваних балконів і лоджій. Їх роблять легкими і міцними, забезпечуючи базовий рівень теплоізоляції — але не більше. Якщо ви хочете, щоб температура в лоджії була такою ж, як і в житлових приміщеннях — варто звернути увагу на класичні розпашні конструкції на основі шестикамерних профільних систем (WDS 7S, WDS 8S).
  • Розсувні системи вимогливі до якості монтажу. Непрофесійне встановлення призведе до того, що через деформацію рам або стулок рухомі частини будуть заїдати або навіть сходити з напрямних. Для бездоганної роботи розсувної конструкції важливо, щоб скління лоджії монтували професіонали.
  • Ціна розсувних конструкцій порівнянна з ціною розпашних вікон з аналогічними габаритами. Але в цілому вартість скління балкона залежить від комплектації, тому для будь-якого об’єкту знайдеться варіант з прийнятним бюджетом.

Профільна система WDS SL 60 для панорамного балкона або лоджії

В якості базової профільної системи для виготовлення розсувних балконних вікон можна розглядати профіль WDS SL 60. При розробці цієї системи враховувалися актуальні потреби віконного ринку — тому вона відмінно підходить для вирішення поставленого завдання:

  • Максимальний розмір стулки — 1500*1500 мм. Це дає можливість склити балкон або лоджію з сумарною шириною більш ніж 3 метри.
  • При відкриванні стулки ролики рухаються по алюмінієвих напрямних. Великий діаметр роликів і точна підгонка рухомих деталей забезпечують плавний рух навіть при ширині стулки близько 1,5 м.
  • Систему оснащено щітковими ущільнювачами, що відповідають за захист від будь-яких зовнішніх впливів. При правильній підгонці деталей і професійному монтажі балкон буде надійно захищено від вітру, пилу і дощу.
  • Конструкція може оснащуватися вбудованою москітною сіткою. Москітне полотно може розміщуватися як всередині, так і зовні приміщення.

Важливо! Система WDS SL 60 представлена ​​в двох модифікаціях — віконній і дверній. Для скління балконів і лоджій використовується саме віконна модифікація, дверний профіль WDS SL 60 застосовують при склінні веранд, альтанок і терас.

Як і інші профілі, слайдинговий профіль WDS SL 60 може бути виготовлено і в ламінованому варіанті. Більш ніж 40 кольорів ламінації дозволяють органічно вписати балконні розсувні конструкції в кольорове рішення фасаду або інтер’єру будівлі.

Розсувні вікна на балконі або лоджії — це сучасне рішення, що може бути не лише зручним, але і красивим. Для цього потрібно обрати профіль з відповідними характеристиками, доручити виготовлення конструкцій виробнику з хорошою репутацією, а монтаж довірити кваліфікованій бригаді. Тільки в цьому випадку балконні розсувні вікна служитимуть довго, захищаючи балкон від пилу, вітру і опадів.

Зростання цін на енергоносії і зміщення вектора в бік енергозберігаючих технологій призвели до того, що концепції формування комфортного мікроклімату в будинку почали поступово переглядатися. Якщо раніше стояла задача якомога ефективніше обігріти весь внутрішній об’єм житлових приміщень, то вже кілька десятиліть інженери працюють над завданням мінімізації втрат тепла.

Одним із напрямків стала розробка так званих пасивних будинків. Що це за будинки і які вікна встановлюють в таких будинках?

Концепція пасивного будинку

Концепція «пасивного будинку» почала розроблятися в Німеччині, а у її витоків у 1988 році стояли німецькі вчені Бо Адамсон і доктор Вольфганг Фейст. Перший зразок пасивного будинку було побудовано у 1991 році в Дармштадті, а вже з 1996 року над розробкою теоретичної бази працює «Інститут житлового будівництва і навколишнього середовища».

Якщо коротко, то для пасивного будинку характерні мінімальні тепловтрати, що частково компенсуються за рахунок природного обігріву сонячними променями. Це означає, що будівля повинна бути утепленою, мати теплоізольований фундамент і покрівлю, а також має бути обладнаним вікнами з мінімальною теплопровідністю. Щоб мінімізувати втрати тепла при вентиляції (вони неминучі), у канали для вентиляції вбудовуються теплообмінники (рекуператори) — вони дають змогу зберегти більшу частину тепла всередині приміщення.

Звичайно ж, повністю позбутися необхідності обігріву будівлі неможливо — в усякому разі, на нинішньому рівні розвитку технологій. Тому введено умовну межу, що визначає поняття «пасивний будинок» — тепловтрати будівлі не повинні перевищувати 15 кВт/год на рік на квадратний метр корисної площі.

Досягається такий низький рівень тепловтрат тільки шляхом комплексного підходу, що включає:

  • Вибір оптимального місця будівництва з хорошою інсоляцією.
  • Вибір оптимальної форми будинку.
  • Максимальне використання теплоізоляційних матеріалів і конструкцій тощо.

Також при будівництві пасивного будинку приділяється особлива увага вибору і монтажу віконних конструкцій.

Вибір вікон для пасивних будинків

Згідно з концепцією пасивного будинку, вікна — це не тільки джерело тепловтрат, а й джерело теплової енергії, що надходить до приміщення. Тому, на противагу стереотипам, площа скління пасивних будинків досить велика — однак майже всі вікна розміщуються на сонячній стороні, акумулюючи тепло навіть в холодну пору року. У холодному кліматі коефіцієнт g (частка теплової енергії, що надходить до будівлі через шибки) повинен перевищувати 0,5 — це означає, що через вікна в будинок повинно проходити не менше 50% тепла.

І все ж для помірного і холодного клімату основним завданням стає мінімізація тепловтрат. Згідно з концепцією пасивного будинку, теплопровідність віконних конструкцій повинна становити:

Uw ≤ 0,8 Вт/м2К

Оскільки українські нормативні документи оперують показником приведеного опору теплопередачі, то можна орієнтуватися на еквівалентне значення:

Rо ≥ 1,25 м2С/Вт

Це — досить високий показник, який можна реалізувати, тільки встановивши вікна в оптимальній комплектації:

  • В якості профілю варто обирати шестикамерні системи з монтажною шириною не менше 80 мм. Чудовим прикладом може служити профільна система WDS 8S — 6 камер, 82 мм, Ro = 1,21 м2С/Вт. Додатковим плюсом буде наявність третього, внутрішнього контуру ущільнення, що формує додаткову камеру в зоні примикання рами і стулки і також забезпечує зниження тепловтрат у закритому положенні.
  • Вимоги до склопакету теж високі. Мінімум — двокамерний склопакет із двома шарами енергозберігаючого скла і заповненням повітряних камер аргоном. Опір теплопередачі склопакета в цьому випадку буде в діапазоні 1,56-1,82 м2С/Вт залежно від характеристик комплектуючих — і разом з енергоефективним профілем дасть нам потрібну величину.

Крім того, необхідно укомплектувати вікно ефективною фурнітурою, розрахованою на роботу з важкими профільними системами. Це забезпечить ефективне притискання і теж додасть свій внесок в енергозбереження.

Особливості монтажу вікон у пасивних будинках

Правильний монтаж металопластикових вікон дуже важливий для будь-якої будівлі — але для пасивного будинку він грає ключову роль. Тут можна обмежитися декількома важливими тезами:

  1. Монтажні роботи повинні виконувати фахівці з високою кваліфікацією і високим рівнем особистої відповідальності. Будь-який брак при облаштуванні монтажного шва призведе до зростання тепловтрат будівлі.
  2. Рекомендується виконувати монтаж згідно з вимогами ДСТУ, тобто з використанням пароізоляційних і паропроникних монтажних стрічок. Формування тришарового монтажного шва — обов’язкова умова для мінімізації тепловтрат усім приміщенням, а також для нормалізації вологості в будинку.
  3. При склінні пасивного будинку часто практикують монтаж конструкції в зону утеплювача (тобто монтаж із винесенням конструкції за межі стінового огородження). Це досить затратна технологія, що вимагає знання цілого ряду нюансів і високої кваліфікації майстрів — але зате встановлене таким способом вікно не має містків холоду і втрачає значно менше енергії.
  4. На сучасному етапі розвитку технологій створення пасивного будинку є цілком можливим — але при цьому воно вимагає значних трудовитрат і інвестицій. Однак деякі методики і стандарти, що використовуються при будівництві таких споруд, можна застосовувати і на вже зведених об’єктах — тим самим зводячи до мінімуму їхні тепловтрати і заощаджуючи на енергоносіях.

Інформація взята на офіційному сайті WDS.

Металопластикові вікна і двері WDS

Схожі публікації