Які системи опалення частіше всього використовуються в сіп будинках?

Спорудження будинку з SIP-панелей – це сучасний метод швидкого будівництва приватного малоповерхового житла, що відповідає нормам і вимогам будівництва дерев’яних будинків. Будинки і котеджі, зведені за сіп технологією будівництва, мають високий рівень комфортності, довговічності і якості. У цій статті ми розглянемо, які опалювальні системи часто використовують для обігріву будинків з сіп панелей.

Що собою являють будинки, побудовані по SIP-технології?

Кожному забудовнику, який вирішив побудувати будинок з сіп панелей під ключ, необхідно знати про те, що малоповерховий будинок, споруджений за даною технологією, давно відомий як канадський будинок або каркасник. Пов’язано це з тим, що саме в Канаді вперше почали масово будувати малоповерхові приватні будинки із швидкомонтованих несучих конструкцій, що представляють собою системи з високим рівнем утеплення. У 1980 році в процесі будівництва будинків почали використовувати пінополістирол, а також плити осб з дерев’яної тріски, після чого технологія SIP була визнана у всьому світі і почала активно використовуватися по всій Європі, особливо в північних скандинавських країнах.

Якими важливими перевагами володіють будинки, побудовані за сіп технологією?

Важливо знати, що будинок побудований з сіп панелей має такі важливі переваги:

  • Найвища ступінь теплоізоляції. Відмінна термоізоляція в парі з ефективною системою обігріву дає величезну економію в енергозбереженні. Замкнутий термоізоляційний контур стін, даху і підлоги створює подобу термоса, тому будинки цього типу дозволяють суттєво економити на системах опалення та кондиціонування.
  • Малі терміни проведення будівельних робіт. Так як спорудження будинку за даною технологією ведеться з підготовлених сіп панелей і висушеного брусу. 90% робіт при будівництві будинку з сіп панелей виконуються насухо, це істотно скорочує терміни проведення будівельних робіт.
  • Не потрібно дорогий масивний фундамент. Сіп панелі набагато легші кам’яних будівельних матеріалів, а будинок в цілому має значно меншу вагу, в наслідку відсутня необхідність заливки масивного фундаменту. Найпопулярніший фундамент для таких будинків – фундамент на палях з дерев’яним або залізним ростверком.
  • Міцна жорстка конструкція. У процесі створення сіп панелей використовуються тільки довговічні і надійні матеріали із захистом від вологи. Складна каркасна конструкція із сіп панелей створює надійний захист мешканців від сильних ураганів і землетрусів до 8 балів.

Які системи опалення підійдуть для обладнання будинків, побудованих по SIP-технології?

Чи можна використовувати теплі підлоги в будинках, виготовлених з сіп панелей?

Багато забудовників, які хочуть замовити будинок з сіп панелей під ключ, замислюються про те, чи зможе електрична або водяна тепла підлога виконати обігрів будинку, побудованого по SIP-технології. Так як підлоги в сіп будинках виробляються зі спеціальних сіп панелей, вони дозволяють проводити установку обладнання для теплої підлоги. При цьому в таких будівлях можна проводити як водну, так і електричну теплу підлогу. Однак для того, щоб система була зібрана найбільш правильно і могла функціонувати без поломок і збоїв протягом максимально тривалого часу, про бажання створити теплу підлогу необхідно заздалегідь попередити конструктора або менеджера проекту на етапі створення проекту майбутнього житла.

Водяний контур в будинках з SIP-панелей

При створенні даної системи опалення в якості джерела тепла виступає спеціалізований котел, в якому відбувається згорання вуглеводневого палива. Навколо котла, де відбувається згорання палива, розташовується теплообмінник з рідиною, яка нагрівається і надходить в систему труб, прокладену по дому. Рідина, маючи високу температуру, віддає її в приміщення через радіатори опалення, а потім охолоджена знову надходить в теплообмінник для нагрівання.

До головних плюсів такого опалення варто віднести:

  • низький рівень витрат, пов’язаних із закупівлею палива;
  • наявність високої ефективності під час опалення приміщень;

Якщо згадати про мінуси цієї системи опалення, то до них відносяться:

  • висока складність проектування і проведення монтажних робіт;
  • висока ціна покупки опалювального обладнання.

Електричні обігрівачі в сіп будинках

Електричні системи обігріву, розміщені в кожному приміщенні, живляться від електричної мережі, причому робота цього опалювального обладнання може регулюватися як власником приміщення, так і за допомогою системи «розумний дім».

До переваг електроприладів для обігрівання відноситься:

  • невисокий рівень вартості;
  • простота проведення монтажних робіт.

Говорячи про недоліки, варто відзначити:

  • наявність високих витрат на обігрів, особливо в регіонах з суворим кліматом;
  • можливість ураження електричним струмом.

Теплові насоси і сонячні колектори

 

Альтернативні системи опалення, менш популярні по ряду причин, але так само використовуються, тому ми не можемо про них не згадати. Теплові насоси, що це, новинка або давно забуте старе? Ідея видобутку тепла з надр землі не нова, але спосіб видобутку значно змінився в сучасності. У давні часи використовували тепло термальних джерел для обігріву приміщень або води, але тоді існувало значно впливове обмеження. Використовувати такий вид енергії могли люди, що проживають поблизу таких джерел. У сучасному світі технології дозволяють пробурити свердловину достатньої глибини майже в будь-якому місці суші, а потужні електричні насоси можуть прокачати повітря через замкнутий контур на таку глибину. Повітря прокачане через підземні надра нагрівається досить щоб обігріти приватне малоповерхове житло. А ось електричної енергії для прокачування повітря знадобиться в десятки разів менше ніж щоби гріти повітря електричними конвекторами, тепловими гарматами і т.д.

До переваг використання теплових насосів для обігрівання можна віднести:

  • система не складна в обслуговуванні
  • високий рівень автономності
  • незалежність від часу доби і від погоди
  • екологічність отримуваної теплової енергії
  • величезний ресурс експлуатації без збоїв.

Говорячи про недоліки, варто відзначити:

  • дуже велика вартість обладнання та монтажних робіт.

Останнім часом для часткового підігріву і для доповнення інших типів опалювальних систем все частіше стали використовувати сонячні колектори. У порівнянні з тепловими насосами сонячні колектори ще більш економічні, але надходження теплової енергії з такої системи значно залежить від часу доби і від погоди (вітряності, хмарності і т.д.). Тому сонячні колектори використовують як доповнення (резерв) до існуючих основних систем опалення. Під час роботи сонячного колектора основна опалювальна система переводиться автоматикою в економний режим витрати палива або іншого енергетичного ресурсу. Робота таких опалювальних систем досить складна багато залежить від наявності електрики і від надійності роботи автоматики. Зате обігрів приміщень може регулюватися як власником приміщення, так і за допомогою системи «розумний дім». До переваг використання сонячних колекторів відносять:

  • система не складна в обслуговуванні
  • високий рівень автономності
  • екологічність отримуваної теплової енергії
  • величезний ресурс експлуатації без збоїв.

Говорячи про їхні недоліки, варто відзначити:

  • залежність від часу доби і від погоди;
  • складність проведення монтажних робіт;
  • велика вартість обладнання та монтажних робіт.

Пічне опалення в сіп будинках

Ви думаєте, що піч над дровах – це минуле століття, тоді ви багато в чому помиляєтеся. У сучасному світі піч стала виконувати одночасно набагато більше функцій ніж в старі далекі часи. Починаючи з декоративноі прикраси оселі, закінчуючи гібридною спорудою, що має в собі: водяний опалювальний котел, камінне вікно, лежанку/сушарку, плиту з конфорками і т. ін. Крім цього печі на дровах до сих пір є найбільш дешевим способом опалення для будинку побудованого з сіп панелей. Вибравши такий недорогий і надійний спосіб опалення для свого сіп будинку необхідно заздалегідь проектувати окремий фундамент для печі. Часто забудовники задаються питанням, як убезпечити сіп будинок від можливого загоряння при експлуатації печі. Найпростіше захід це розміщення на підлозі перед топкою металевого листа або укладання керамічної плитки розміром 1х1 м. Якщо топка постійно відкрита і має досить широкий отвір (як у каміна) бажано прикривати її спеціальною сіткою іскровловлювачом. Особливістю будинку побудованого з сіп панелей є низька теплоємність стін і підлоги, це означає, що без постійного підігріву підлоги і стіни швидко віддають тепло в навколишнє середовище. Якщо використовувати в такому будинку піч, вона буде служити відмінним теплонакопичувачем, а при охолодженні буде рівномірно і повільно віддавати своє тепло в приміщення. Навіть інтенсивне провітрювання сіп будинку не залишить мешканців без тепла. Далі оцінимо основні плюси і мінуси пічного опалення.

До плюсів такого варіанту опалення відноситься:

  • простота забезпечення паливом в лісистій місцевості;
  • низька вартість палива;
  • багатофункціональність печей;
  • мінімальна увага необхідне для експлуатації;
  • матеріал дров’яних печей дозволяє дуже довго утримувати отримане від спалювання дров тепло.

Мінуси пічного опалення:

  • складність розрахунку оптимальних розмірів печі;
  • значні габарити всередині сіп будинку;
  • відносно невеликий опалювальний простір, що робить застосування в великих сіп будинках нераціональним.
Які системи опалення частіше всього використовуються в сіп будинках?

Схожі публікації